Namioty

Namioty średniowieczne oraz namioty historyczne na inne okresy, takie jak namioty wikingów, siedemnastowieczne oraz drugowojenne są dobrze znane na całym świecie. Dostarczamy kompletne namioty historyczne w doskonałej jakości. Otrzymując je od nas, nie musisz kupować żadnych dodatków. Nasza standardowa oferta jest obszerna, jednak jeśli nie znajdziesz odpowiedniego modelu, skontaktuj się w sprawie własnego projektu. Nasze średniowieczne namioty wykonane są z płótna lnianego lub bawełnianego w wersjach budżetowych. Inne namioty historyczne, takie jak modele z XVII wieku, oferowane są w podobnych rodzajach płótna. W naszej ofercie znajdziesz także namioty skórzane, które były używane przez Imperium Rzymskie i jego legiony. Są również dostępne namioty wykonane z tkanin wełnianych. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze namioty historyczne, wiaty oraz płachty biwakowe były trwałe.

 

 

Duże namioty średniowieczne były używane przez rycerzy i często bogato wyposażone w meble, skrzynie transportowe. Przykłady stołów, krzeseł i komody, które wzbogacą wszelkiego rodzaju namioty historyczne, znajdziesz w dziale z meblami.

Mniejsze namioty historyczne, często nazywane namiotami polowymi lub namiotami obozowymi, były używane przez legionistów rzymskich, średniowiecznych żołnierzy lub XVII-wiecznych muszkieterów oraz żołnierzy z okresu II wojny światowej.

Znajdziesz u nas również małe płachty- tarpy dla podróżujących w czasie. Duże wiaty dzięki którym stworzysz obozową kuchnię lub karczmę w historycznych obozach. Nie zapomnieliśmy o namiotach wojów Wikingów i Słowian oraz niektórych elementach wyposażenia, takich jak futrzane posłania.

Nasze namioty średniowieczne i wszystkie inne szyjemy tylko przy użyciu wysokiej jakości płótna lnianego lub bawełnianego. Wszystkie tkaniny są w wersji standardowej lub impregnowanej, co gwarantuje, że namioty są odporne na wodę i gnicie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu stworzyliśmy sieć zaufanych dostawców i opracowaliśmy projekty, które są praktyczne i jak najbardziej zbliżone do historycznych oryginałów. Dla ortodoksyjnych odtwórców możemy zapewnić namioty historyczne szyte ręcznie. Do produkcji stelaży wykorzystujemy dobrej jakości drewno. Zawsze jest to drewno liściaste, takie jak jesion, brzoza, buk i podobne.

Instrukcje, filmy i praktyczne porady dotyczące namiotów, znajdziecie na naszym blogu lub kanale Matuls_pl na youtube.

Wyświetlanie 1–12 z 58 wyników

1 2 3 4 5