VIII-XI wiek

Stroje średniowieczne męskie, ubiór wikingów

Na średniowieczny ubiór męski, w okresie wczesnego średniowiecza, składały się spodnie, koszula i tunika, a także płaszcze – prostokątne lub z połowy koła – i kaptury bądź czapki. Szyto je głównie z lnu i wełny o różnych splotach, a bogatsze osoby mogły pozwolić sobie na dodatkowe ozdoby w postaci krajek czy obszyć np. z jedwabiu. Damskie i męskie stroje średniowieczne mogły być więc zarówno bardzo proste, jak i bogato zdobione, szyte z wysokiej jakości materiałów.

W naszej ofercie dostępne są różne elementy odzieży składające się na średniowieczny strój męski. Możemy je uszyć z lnu bądź wełny, na życzenie może być to odzież wełniana z lnianą podszewką. Taki ubiór będzie nie tylko cieplejszy, ale także przyjemniejszy dla skóry. Kolorystyka dostępnych materiałów jest bardzo szeroka, możecie więc skompletować dla siebie ubiór męski średniowieczny w barwach pasujących do zamożności odtwarzanej postaci, który będzie też kolorystycznie spójny.

Ubiór wikingów

Dostępne w tej kategorii stroje średniowieczne męskie to w sporej części odzież, jaką nosili wikingowie. Ubiór wikingów, dopasowany do chłodnego północnego klimatu, świetnie sprawdzi się na imprezach od jesieni do wiosny. Na lato polecamy odzież o tym samym kroju szytą z lnu.

Nie zapominamy o najmłodszych odtwórcach wikingów: z myślą o nich stworzyliśmy ofertę na strój męski średniowieczny w miniaturce, obejmujący m.in. stroje z Kragelund, Moselund i Skjoldehamn.

Wyświetlanie 1–12 z 20 wyników

1 2